Kiminle Gülüyorsan Ona Aitsin Romanı Hayatınıza Renk Katacak

Kiminle Gülüyorsan Ona Aitsin, yazarın hayatının bir parçası olduğunu düşünüyorum. 

Kiminle Gülüyorsan Ona Aitsin, Kadir Ersoy
Kiminle Gülüyorsan Ona Aitsin, Kadir Ersoy

Bir okuyucu olarak çok etkilendiğimi ve okurken zevk aldığımı söylemeliyim. Yer yer düşündüren, güldüren hatta duygusal birileri için tüyleri diken diken edeceğinden emin olduğum muhteşem bir eserdi. Eserde, Türkiye'nin siyasal çalkantılarının olduğu bir dönemde yaşanılan durumlardan, arkadaşlıkların ne kadar saf ve temiz olduğu dönemleri hatırlıyoruz. Güvenmenin, mücadelenin ve arkadaşlıkların sıkı sıkıya bağlı kalındığı o nadir yıllar bu kitapta gözünüzün önünde canlanacaktır. 

İnsanın yaşaması için en gerekli iki şey hava ve sudur. Havamız zaten yoktu ki atalım. Eee Su'yu da kaybettik. Ne olacak şimdi?

Kısada olsa içeriğe bakalım; Yıl 1972... Kaan üniversite kayıt sırasında önündeki gençle tanışır. Adı Salih ama herkes ona Fıkracı diye hitap etmektedir. Fıkracı ile başlayan bir üniversite hayatı, Kaan'ın hayatında en önemli kişi olmasına neden olur. Her olaya, her durumda anlatabileceği fıkralarıyla her ortamın vazgeçilmesidir Fıkracı. Kaan için bu arkadaşlık sürecinde hayatı boyunca en önemli kişi olarak kalacaktır. Onunla başladığı gençlik yıllarında uzun yıllar arkadaşlıkları devam eder. Kaan'ın Su ismindeki bir kıza aşkını söyleyememesi yıllar sonra karşısına çıkacaktır. Sınıftaki çalışkan kız Duygu, hayatının bir parçası olacaktır. Fıkracı, Kaan'ın hayatında dönüm noktası olduğu gibi en acı noktası da olacaktır.

Uzun uzun kitap içeriği hakkında bilgi yazmak isterdim ama yukarıdaki merakınızı arttıracak yazının okunması yönünde teşvik etmeye yeterli olduğunu düşünüyorum. Evet, Kiminle Gülüyorsan Ona Aitsin isimli bu eser aslında yazarın "Hayatımıza Renk Katanlar Dizisi" çalışmasının 2. eseridir. Henüz 1. eseri okumamış olsam da en kısa zamanda onun da takrizini ekleyeceğim.

Veysel Altunbay / Okuyorum.org 

Yorum Gönder

0 Yorumlar