Bergüzar Kalsın Suskularım Yakında Raflarda

Şair Ergün Bilgi'nin kaleme aldığı Bergüzar Kalsın Suskularım isimli eser Gazel Yayınevi etiketiyle çok yakında raflardaki yerini alacak.

Ergün Bilgi, Bergüzar Kalsın Suskularım
Ergün Bilgi, Bergüzar Kalsın Suskularım

İnsanı derinden etkileyen duyguların dışa vurumu bazen bir haykırış; bazen ondan da güçlü bir suskunluktur belki. Bir dildir şiir, gönül dünyasında tüm insanlığa ortak bir mesaj ileten. Farklı coğrafyalardaki farklı toplumların özlemlerini, acılarını, sevdalarını… tüm insanlığın yüreğine aynı etkiyle duyuran. Lakin her şair ayrı bir üslupla anlatır hislerini. Kimi fısıldar, kimi haykırır, kimi yutkunarak susar dizelerinde. 

Şiir insan, şiir sevgi, şiir dünya, şiir yaşam, şiir su, şiir ateş…velhasıl şiir sensin.

Benliğini sorgularken, acılarını haykırırken, sevdasını sunarken, özlemini anlatırken; bazen bir çocuk, bazen bir ana, bazen yiğit bir delikanlı, bazen hisli bir aşık olur çıkar şair okur karşısına. O kendini ve toplumunu sorgular dizelerinde, muhasebeye vurur yaşamı.  Mazlumların dili olur bazen gözü yaşlı bir çocuk gibi. Farklı bir ruh arar aşkta, sevdada ten ve beden güzelliğini savurup bir tarafa. Ruhun görülmeyen güzelliklerini salık verir aşığa. Yaşama sevinci parlar bazen gözlerinden ışık ışık, ümit gülümser sözlerinde. Su olur akar, ateş olur yakar, ana olur ağlar, vatan olur sarar, aşık olur yanar…

“Bergüzar Kalsın Suskularım” eseri bu hissiyatla, içten ve yalın anlatımıyla sakin ama coşkun akıyor gönül deryasına. İnsanı, yaşamı sorgularken; düş, gerçek  ve ideal arası bir duygu yolculuğuna davet ediyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar