Moli’nin Ay Yolculuğu Okuyucuyla Buluştu

Genç ve cesur güve Moli’nin en büyük hayali astronot olmak ve Ay’a gidebilmek. Bunun için o mini mini kanatlarıyla gerçekten çok yükseklere sıçramalı. Kimse onun bunu başarabileceğine inanmasa da o kendine inanıyor! Moli’nin kalpleri ısıtan macerası, asla pes etmemenin en güzel örneklerinden biri.

Moli’nin Ay Yolculuğu
Moli’nin Ay Yolculuğu 
Moli, büyük hayalleri olan genç ve cesur bir güve. Eski bir gardırobun derinliklerinde yaşayan güvecik Moli’nin aklı fikri astronot olup bir gün Ay’a yolculuk yapabilmekte. Evini, ailesini seviyor ama macera yaşamak da istiyor. Bu yüzden gündüzleri annesine yardım edip kardeşleriyle ilgilenirken geceleri de Ay yolculuğu görevi için hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Matematik öğreniyor, kitaplar okuyor hatta spor yaparak bu zorlu görev için hem zihnini hem bedenini zinde tutmaya uğraşıyor.

Peki, güve Moli o minicik kanatlarıyla Ay’a ulaşabilecek mi? Bir güvenin Ay’a kadar uçması elbette kolay değil ancak Moli de hayallerinden vazgeçecek bir güve değil. Yılmadan hayallerinin peşinden giden minik güve Moli’nin kalpleri ısıtan macerası, hayallerinden asla vazgeçmemeyi, başkaları size inanmasa da sizin kendinize inanmanızı öğretiyor. Hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışmayı ve pes etmemeyi teşvik ediyor. Heyecanlı maceranın yanı sıra çizimleriyle hem sevecen hem de eğlenceli bir dünya sunan “Moli’nin Ay Yolculuğu”, adım adım hedefe yürümenin en güzel örneklerinden biri. Hem de bir güve adımıyla…

Çocuk kitapları yazarı ve illüstratör Duncan Beedie imzalı “Moli’nin Ay Yolculuğu”, Sema Günaydın Çınar’ın çevirisi, İlksatır Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı. Hayal etmenin, başarıya giden yolda atılan ilk ve en önemli adım olduğunu belirten Çınar, Moli’nin macerası için “Rengârenk çizimlerle anlatılan, cesaret verici bir kitap” dedi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar