Gücünü Yalnızlığından Alanlar Kitabıyla Kendinizi Keşfedeceksiniz

Uzm. Psk. Selin Tabak'ın Dokuz Yayınları'ndan çıkan Gücünü Yalnızlığından Alanlar isimli kitabında çeşitli düşünce biçimlerinden dolayı kabuğuna çekilmiş kişilerin içine dönmeleri, insanları ve yaşamı kabullenmeleri için kurgusal hasta hikayeleriyle faydalı öneriler anlatılıyor.

Gücünü Yalnızlığından Alanlar, Selin Tabak, Dokuz Yayınları
Gücünü Yalnızlığından Alanlar, Selin Tabak, Dokuz Yayınları

Güçlü olmayı tercih eden bireylerin, işleri dört dörtlük yapayım derken yaşamı ve kendini ihmal ettiğinin altı çizilirken ilişkiler döngüler, saf benlik, çocukluk, güçlü yanlar, fiziksel ihtiyaçlar, konfor, verme ile ilgili korkularımız, öfke, duygusal şiddet, empati, sevmek, beklentileri azaltmak, beğenmek gibi konu başlıklarına yer verilmiş. Sorunlarının farkında olup çözüm için psikologa gitmekten çekinen bilinçli insanlar için kaleme alınan bu eserin son sayfalarında çocukluktaki yasaklardan kurtulup insanları olduğu gibi kabullenip yaşamda anın tadını çıkarılması öneriliyor. 

Tek alanda iyi olun. Bilimsel çalışmalar gösteriyor ki; insan beyni birden fazla işi aynı anda yapmaya çalıştığında, bedeni gerçekte stres yaşar ve kişinin beyninde yıkım oluşur. O nedenle mutluluk seviyesinin yüksek olduğu kuzey ülkelerinde iş tanımları nettir ve kimseden farklı bir görev veya kapasitesinin üstünde bir iş yapması beklenmez.O

Pandemi sürecinde toplumun büyük bir kesiminin büyük ekonomik sıkıntılar yaşadığı şu günlerde market zincirlerinde 2.95 lira gibi cüzi bir ücrete satışa sunulmuş. Yazar Selin Tabak, Dokuz Yayınları ve A101 Marketler Zinciri yöneticilerine bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Önemli olan kağıt kalitesi değil, kitabın içeriğindeki topluma faydalı değerli bilgiler olduğunu düşünüyoruz. Dokuz Yayınları'ndan çıkan Hayatınızı Değiştirecek Kitaplar serisi Gücünü Yalnızlığından Alanlar kitabını mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İsrafil Baran / Okuyorum.org

Yorum Gönder

0 Yorumlar