Atatürk İyileşiyor Tarih Yeniden Yazılıyor

Atatürk’ün 10 Kasım’da iyileştiğini ve yıllarca yaşadığını anlatan 09:06, Sözcü Kitabevi’nden çıktı.

09:06, O Yaşıyor, Mehmet Ali Çatal, Sözcü Kitabevi
09:06, O Yaşıyor, Mehmet Ali Çatal, Sözcü Kitabevi
10 Kasım 1938. Saat 9’u 6 geçiyor ve Atatürk iyileşme belirtileri gösteriyor. Yorganını üzerinden atarak yardımcısından bir bardak su istiyor... Mehmet Ali Çatal’ın son romanı 09:06, bu sahneyle başlıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım’da iyileştiği ve yıllarca yaşadığı kurgusunu işleyen kitap, Sözcü Kitabevi’nden çıktı. Romanda İsmet İnönü, Doktor Mim Kemal, Salih Bozok, Sabiha Gökçen gibi gerçek karakterlerin yanı sıra kurgu karakterler de yer alıyor. 

Bir seri olarak kaleme alınan kitabın ilk cildinde Atatürk’ün iyileştiği 1938 ve 1939 yılları anlatılıyor. Mehmet Ali Çatal, her sene yeni bir cildin yayımlanacağı haberini vererek Atatürk biz yaşadıkça yaşayacak, bu seride tarih yeniden yazılacak dedi.

MEHMET ALİ ÇATAL KİMDİR?

1991 İstanbul doğumlu yazar, uzun yıllar gazetecilik yaptı. İlk köşe yazıları Habertürk gazetesinde yayımlandı. 2015 yılında İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından Yılın Gelecek Vaat Eden Gazetecisi seçilerek ödül aldı. Gırgır dergisinde 6 yıl boyunca köşe yazarlığı yaptı. Yayımlanmış 5 kitabı bulunuyor. Sözcü Kitabevi’nde editörlük görevini sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar