Lokumlu Masa Bizleri Çocukların Dünyasına Davet Ediyor

Edebiyat öğretmeni Gürsen Özen, mesleğini icra ettiği yıllarda çocukları çok iyi gözlemleyerek birbirinden güzel öyküler ortaya çıkarmış. 

lokumlu masa, gürsen özen, günışığı kitaplığı
Lokumlu Masa, Gürsen Özen, Günışığı Kitaplığı

Yazar Özen, Lokumlu Masa isimli bu öykü kitabında çocuk masumiyeti, heyecanı ve mutluluğu dolu birbirinden güzel 9 öykü yer alıyor. Rolün Küçüğü Büyüğü Yoktur, Göbeğimin Pembe Pipisi, Dilek Ağacı, Saklıkent On İki Kilometre, Lokumlu Masa, Sadece "Ba", Şık Makas Dikimevi ve "Sonda E Topluluğu" Sunar isimli öykülerin yer aldığı bu kitap sizi çocukluğunuza ve okul yıllarınızdaki hatıralarınıza götürürken yüzünüzde tatlı bir tebessüm bırakacak. Yazar Gürsen Özen'in yediden yetmiş yediye her yaştan okurun ilgisini çekecek Lokumlu Masa isimli bu kitabını mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Annesine kapıyı açtı. Aralarına yalnızlık sızmasın diye, ona her zamankinden daha sıkı sarıldı.

Gürsen Özen 

1949 yılında Balıkesir, Susurluk’ta doğdu. Bolu Kız Öğretmen Okulu’ndaki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’nden mezun oldu. Artvin, Şavşat’ta başladığı öğretmenliği, uzun yıllar Fethiye Lisesi’nde sürdürdü; sonrasında da dershane ve özel okullarda görev yaptı. Edebiyat öğretmenliğini sosyal çalışmalarla destekleyen Özen, gençlerle ve çocuklarla ilgili sosyal ve kültürel projelere emek verdi. Uzun yürüyüşleri ve otobüs yolculuklarını seven yazar çocukluğun farklı hallerini Seke Seke Uçtu Öyküler (res. Mustafa Delioğlu, 2015) adlı ilk kitabında öyküleştirdi. Çocukların zengin ve pırıltılı dünyasından ödünç aldığı izlenimleri bu kitapla onlara armağan etmek isteyen Özen, eşiyle birlikte Fethiye’de yaşıyor; kızı ve oğlu var.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar