9 Eylül 2020 Çarşamba

Bülbülü Öldürmek: İyilik ve Kötülüğün Evrensel Romanı

Bülbülü Öldürmek / Harper Lee
Yazar Harper Lee'nin Epsilon Yayınevi'nden çıkan Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek isimli kitabında, Amerika’nın Alabama Bölgesi'ndeki küçük bir kasabada beyazlarla siyahlar arasındaki adaletsiz düzen Avukat Aticius'un kızı Scout Finch'in gözünden okuyucuya aktarılıyor. Tom Robinson isimli "zenci" bir vatandaşın küçük bir kızı taciz ettiğine dair iftiraya uğramasıyla kasabada dürüstlüğüyle tanınan Avukat Aticius Finch'ten onu savunması istenir. Tüm tanıklara rağmen Aticius'un işi zordur. Tamamen beyazlardan oluşan jüri üyesinin şimdiye kadar bir zenciyi haklı bulduğu görülmemiştir. Avukat Aticius ülkede bir ilki gerçekleştirmesine rağmen üzücü sona engel olamaz. Avukat Aticius'un kızı Scout,oğlu ve arkadaşlarının çocuk dünyasıyla başlayarak kasabadaki çarpık düzen okuyucuya başarılı ve akıcı bir şekilde aktarılmış.Amerika insanlarının önyargıları, riyakârlıkları, sınıf ve ırk çatışmalarıyla dolu bu eseri mutlaka okumanızı öneriyoruz.
İsrafil Baran / Okuyorum.org

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı