16 Ağustos 2020 Pazar

Çocuklar İçin Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Açıldı


İstanbul Modern, bu yaz çocuklara yönelik çevrimiçi yaz sanat okulu düzenliyor. Çocuklar, yaz sanat okuluna Türkiye’nin her yerinden çevrimiçi katılarak, müze uzmanları ile buluşuyor, evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu farklı kavramlara ve sanatsal biçimlere odaklanan atölye çalışmalarını içeriyor. Atölyeler, hafta içi her gün yaz boyunca tekrar ederek farklı tarihlerde uygulanıyor. Böylece katılımcılar, atölyelere katılacakları tarihleri seçerek belirleyebiliyor. Çocuklar bu atölyelerin birine veya hepsine, istedikleri tarihlerde katılabiliyor. Atölye çalışmaları, müzenin “Sanatçı ve Zamanı” sanal turundan gösterimle ya da müzenin yenilenen koleksiyon sergisinden canlı gösterimle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı kısa bir sunuma katılıyor. Ardından çevrimiçi atölyede çocuklar, müze uzmanının canlı olarak paylaşacağı sanat etkinliğini izlerken kendi sanat çalışmalarını yaratıyor. Sanat çalışmalarında her evde kolaylıkla bulunabilen nesne ve malzemeler kullanılıyor.İstanbul Modern, atölyelere katılanlara Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi veriyor!
Program kapsamında düzenlenen atölyelerden, beşine kayıt yaptıranlara avantajlı katılım koşulu sunuluyor.
Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu programlarına katılımlar kontenjanla sınırlıdır. Atölye çalışmaları video konferans sistemi aracılığıyla canlı olarak gerçekleşmektedir.
Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerimize ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanır.
Detaylı bilgi için: 0212 334 73 41, 0212 334 73 12 ve egitim@istanbulmodern.org
Atölye Tarihleri: 6 Temmuz – 28 Ağustos 2020 arası hafta içi her gün
Atölye Saatleri: 4-7 yaş grubu çocuklu aileler için 11.00-12.00,  8-12 yaş grubu çocuklar için 14.00-15.00 saatlerinde düzenlenir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı