Poesis Kitap'tan Yeni Bir Eser: Burası Henüz Hiçbir Yer

Poesis Kitap'tan Yeni Bir Eser: Burası Henüz Hiçbir Yer
Ferit Sürmeli’nin Burası Henüz Hiçbir Yer adlı öykü kitabı Poesis Kitap’tan yayımlandı. Burası Henüz Hiçbir Yer dili zorlayan öykülerden oluşuyor. Kısa, etkili, nakavtı gözüne kestirmiş “hiçbir” yeri kollayan ama sesini de güçlendiren sarsıcı öyküler okuru düşünmeye, anlamaya ve dili sorgulamaya yöneltiyor. 
Tanıtım Bülteni: Burası Henüz Hiçbir Yer, bir başlangıç noktasının ‘hiçbir’ yeri. Aranılan ama hızını, süresini kaybetmeyen bir atmosfer. Ferit Sürmeli, öykü şablonlarını altüst eden bir dille yazıyor. Hiçbir yerin dili her şeyin başlangıcı.
Phoenix Edebiyat serisinde yer alan diğer kitaplar: 
29 (Ferit Sürmeli, Dolunay Aker, Aydın Zeyfeoğlu) 
Kabına Sığmayan Zerre-İlhami Batı
Eğer Tesadüf Değilse-Özgür Soylu
Ferit Sürmeli Kimdir? 
1965, Antakya. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladı. Halkla ilişkiler bölümünü tamamlayamadan bıraktı. Öykü, deneme ve söyleşileri; Notos öykü, Dünyanın öyküsü,  Mono Edebiyat, Amanos edebiyat, Lacivert, Yıldız tozu ve Barbarları beklerken dergilerinde yer aldı. Remzi Karabulut’un hazırladığı “Öyküden Çıktım Yola” (2014 Aylak Adam Yayınları) adlı kitaba bir minimal öyküsüyle katkıda bulundu. 29 adlı kollektif edebiyat çalışmasının hazırlayanlarındandır.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar