25 Temmuz 2020 Cumartesi

NETFLİX'İN KURUCUSUNDAN KİTAP OKUMAYIN TAVSİYESİ

Netflix'in kurucusu Marc Randolph, iş hayatında kendisini geliştirmek isteyen kişilere "kitap okumayın" tavsiyesinde bulundu.
Pandemi süreciyle birlikte abona sayısını 200 bin civarında artıran Netflix'in kurucusu Marc Randolph CNBC ile bir söyleşi gerçekleştirdi. İş hayatında başarıya ulaşmak isteyen kişilere tavsiyelerde bulunan Randolph kitaplar ve derslerle bir amaca ulaşılamayacağını belirterek deneme yanılma yöntemini tavsiye etti.1997 yılında film sektörüne girdiğinde hiçbir bilgisi olmadığını belirten Randolf, basit fikirleri gerçekleştirmeyi deneyerek bugünlere geldiğini söyledi. 
Randolph kitap okumayın tavsiyesinde bulunsa da 1,7 milyon üyesinin bulunduğu Netflix platformunda Yabancı, Sevdiğim Tüm Erkeklere, Nam-ı Değer Grace, Saplantı, Patronkız, Değiştirilmiş Karbon, Ölmek için On Üç Sebep, Vampir Günlükleri, Kara Kalem, Buz Mermisi, Dünyanın Uyanışı, Sherlock Holmes,Yedi Ölümcül Günah gibi kitaplardan uyarlama filmler sunmaya devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı