7 Mayıs 2020 Perşembe

Otorite'den Nurettin Topçu'yu Anlamak-Izdırabın Dili Kitabı Çıkıyor

Nurettin Topçu'yu Anlamak-Izdırabın Dili, Galip Çağ, Otorite Kitap
Nurettin Topçu'yu Anlamak-Izdırabın Dili, Galip Çağ, Otorite Kitap
Yazar Galip Çağ'ın kaleme aldığı "Nurettin Topçu'yu Anlamak-Izdırabın Dili" isimli kitap Otorite'den çıkıyor.
Eğer ben var olmak istediğim değilsem, istediğim, sözde değil, arzu ve tasavvurlarla da değil, fakat bütün kalbimle, bütün kuvvetlerimle, hareketlerimle istediğim değilsem, ben var değilim… Var olmak istemek ve sevmektir. Kendi dileğini âlemin dileği yapmaya çalışmak, âlemin sonsuzluğa ulaşan hareketlerine engel koymaktır, kâinatın hürriyetine set çekmeyi istemektir. Aksine olarak âlemin dileğini kendi dileği yapmak istemek, âlemin kalbini kendi varlığına sığdırmaya çalışmak: işte gerçek ve hür hareket yolunda ilerleyiş bununla oluyor. Nurettin Topçu, Var Olmak’dan (Düşünen Adam, I/1, 5 Ocak, 1961)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı