Gezi-Yorum Japonya Kitap Yorumu Malik Yavaş

İzmirli Gezgin Malik YAVAŞ bey gezileri ile ilgili yazılarını "SEYAHATNAME" adlı blogunda paylaşınca yolu gezi ve tarihten geçenle bir yerde kesişiyoruz.
Gezi-Yorum Japonya, Malik Yavaş, Kırmızı Leylek Yayınları
Gezi-Yorum Japonya, Malik Yavaş, Kırmızı Leylek Yayınları
Konu bir de seyahat ve gezi yazıları olunca takip etmek ve fikir alış verişinde bulunmakta büyük bir zenginlik oluyor.Yazılar üzerinden gelişen dostluk söz üzerinden devam eder oldu.Japonya gezisi sonrası yayınladığı kitabını gençlere bir kapı açması düşüncesi ile oğluma imzalı olarak gönderince oğlum vasıtası ile benim elime de ulaşmış oldu.Gezi mantığı ve gözlem yeteneği ile kendimden izler veya ondan esintiler bulmuş olmak kitabı bir çırpıda okunur kıldı. Kitapyurdu'nda satışı devam eden kitabı elbette tavsiye ediyor ve burada sözü Malik Beye bırakıyorum."Şimdiye kadar 56 ülkeyi gezdim. Japonya’ya gitmeden önce, bana hangi ülkeyi en çok beğendiğimi sorduklarında hep İsviçre derdim ama Japonya’yı gördükten sonra en beğendiğin üç ülke hangileri diye sorduklarında; Japonya, Japonya, Japonya diyorum artık. İşte bu nedenle ilk seyahat kitabı yazmaya Japonya’dan başladım.
Neden Japonya?
"İnsan" kavramının, saygının, sosyal düzenin, medeniliğin, yaşam kalitesinin en üst düzeyde olduğu bir ülke burası"
Kitaptan; "Japonya'da hayat daha çok yeraltında yaşanıyor. Caddelerde çok az insan görmenize karşın ki Tokyo'da 35 milyon insan yaşıyor, metro veya büyük merkezi istasyonlarda insan kaynıyor. Yeraltında bir dünya yaratmışlar, alış- veriş için mağazalar, restoranlar, hazır yiyecek marketleri var"
Sadece görmemiş, irdeleyen bir gözle bakıp bizlere de aktarmış.
Kıymetli dost Malik YAVAŞ Beye emekleri ve nezaketi için sonsuz teşekkür ediyorum.Selam ve saygılarımla...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar