4 Ocak 2020 Cumartesi

Aytekin ve Baran köy okulunda söyleşiye katıldı

Derinkuyu Doğala Şehit Turan Damgacı Ortaokulunda yazar Osman Aytekin ile İsrafil Baran kitap üzerine söyleşide bulundu, kitaplarını imzaladı.
Yazar Osman Aytekin etkinlikte yaptığı konuşmada, okuyan bir toplumun oluşmasında ilkokul öğrencilerinin okuma alışkanlığı kazanmaları için çocuk hikâyelerine yöneldiğini belirtti. 15 üzerinde edebi alanda kitapları bulunan yazar Osman Aytekin, yazmanın zor taraflarının da olduğunu ancak hikaye yazar olarak zorlanmadığını söyledi. Yazar İsrafil Baran da konuşmasında, daha önce gazetecilik yaptığını, gazetecilik yaptığı zamanlarda Kapadokya’yı daha iyi tanımaya başladığını ve ilginç hikâyeleri yazarak yazarlığa başladığını kaydetti. Baran, tarihi konularda hikâye yazmanın araştırma gerektirdiğinden bazı zor yanlarının olduğunu sözlerine ekledi. Okul Müdürü İsa Aslan da öğrencilere yaptığı konuşmada, “Bizler okul olarak okumaya önem veriyoruz. Okuma saatlerimiz var. Her gün öğrencilerimize yarım saat kitap okutuyoruz. Amacımız iyi öğrencileri geleceğe hazırlamak.” dedi. Söyleşi sonrası Aytekin ve Baran öğrencilere kitaplarını imzaladı. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı