30 Ocak 2020 Perşembe

Postane Kitap Yorumu Charles Bukowski

Charles Bukowski'nin okuduğumuz ilk eseri olan Postane kitabında, postanede geçici olarak göreve başlayan kadınlara düşkün Henry Chinaski isimli memurun boşvermiş düzensiz yaşamı başarılı bir şekilde kaleme alınmış.
Postane, Charles Bukowski
Postane, Charles Bukowski
Postane ile ilgili kitap bana ne anlatabilir ki düşüncesiyle başladığım ana karakterin dilinden anılarını anlattığı eser öyle akıcı ki bir oturuşta bitirebilirsiniz. Henry Chinaski'nin teknolojinin gelişmediği dönemde Amerika'nın karışık bölgelerinde postaları evlere ulaştırma zorluğu, mektupları tasnifi anlatırken posta memurlarının zorlu yaşamını gözler önüne sermiş. Hayatında sayısız kadın bulunduran sadakatsiz Henry Chinaski'nin gelecek kaygısı duymayışı, her fırsatında görevinden istifa etmesi ve aile kavramından uzak oluşu şaşkınlık oluştururken hikayenin sonunda ne olacak diye heyecanla okumanıza sebep oluyor. Charles Bukowski'nin Postane isimli bu eserini mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı