4 Ocak 2020 Cumartesi

Bozkırda Altmışaltı Kitap Yorumu Mustafa Çiftçi

Yazar Mustafa Çiftçi'nin Bozkırda Altmışaltı ismini verdiği kitabında Handan Yeşili, Kara Kedi, Ensesi Sararmış Adamlar, Ankara'daki Evlatlar, Bir İğne Bir Kuyu, Elif, Tina,Tolga, Piç Sevi isimli yedi uzun öyküye yer verilmiş.
Bozkırda Altmışaltı, Mustafa Çiftçi, İletişim Yayınları
Bozkırda Altmışaltı, Mustafa Çiftçi, İletişim Yayınları
Geneli Yozgat ile ilgilisi olan sıradan insanların yaşam öyküsünün yer aldığı kitapta yöreye özgü öyle güzel cümleler ve tasvirler size istem dışı kahkaha attıracak. Üç kişiden birisinin Yozgatlı olduğu Ankara'da büyüyen birisi olarak Anadolu insanımızın samimi, içten anlatıldığı bu öyküler bana hiç yabancı gelmedi. Öyküleri okumuş gibi değilde Yozgat'ta bir kahvehanede görmüş geçirmiş bir ihtiyardan dinliyormuşcasına merakle öğrendim.Yazar Mustafa Çiftçi'nin bu samimi Yozgat'ın sıradan insanlarının büyük öyküsünü anlattığı bu eserini mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı