22 Aralık 2019 Pazar

Rüzgârın Ruhu Kitap Yorumu Nihat Gökmen

Rüzgarın Ruhu, Nihat Gökmen
Rüzgarın Ruhu, Nihat Gökmen
Bu kitabın yazarı Nihat Gökmen Beyle Nevşehir Kitap Fuarında tanıştık. Kitap bilim kurgu tarzında bir gençlik romanıdır. Kitapta yer yer tekrar olsa da merakla okunacak bir kitap. Üç arkadaş Ordu'dan yola çıkarlar Rüzgarın ruhu bu üç arkadaşı Boyabat kalesi'ne, Anıtkabir'e, Biga'ya, ve Bilecik'e ulaştırır. Daha sonra ilk çağın karanlıklarında Kapadokya'daki Derinkuyu Yeraltı Şehrine gelirler. Derinkuyu Yeraltı Şehrinde bu üç kafadarı bir macera beklemektedir... Yazar Tanrıların Arabaları yazarı Erich von Daniken'den etkilenmiş. Dolayısıyla bu romanda Yeraltı Şehrindeki maceraya uzaylıları da dahil etmiş. Kitap 5. bölümden itabaren yani kitabın yarısı Derinkuyu Yeraltı şehrine ayrılmış. Daha önce de Sevgili Özcan Ünlü kardeşim Aşk Günlüğü romanında Ürgüp'den Derinkuyu Yeratı Şehrine yolculuğu ve Derinkuyu Yeraltı Şehrinin gizemini yazmıştı. İlçemizin kitaplarda yer alması bizi mutlu etmektedir. Yazarların Derinkuyu'yu daha yakından tanımaları ve ilginç kitaplara kaleme almaları bizi sevindirecektir.
Yorumlayan Osman Aytekin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı