13 Kasım 2019 Çarşamba

HARBİDEN MANYAK YORUMU ABDULLAH YAVUZ

Harbiden Manyak, Abdullah Yavuz, Kent Kitap Yayınları
Harbiden Manyak, Abdullah Yavuz, Kent Kitap Yayınları
Yazar Abdullah Yavuz Kent Kitap tarafından yayınlanan Harbiden Manyak isimli romanında Ankara Çinçin, Aktaş benzeri bir yerde yaşayan Paranoid Şizofreni ve Mitomani hastalıkları belirtileri gösteren Cihangir'in sevgilisi Zühre'nin katilini bulma süreci anlatılıyor.
Kitabı okurken Zühre'nin katilinin Behçet olma olasılığı ihtimali üzerinde düşünürken, Cihangir'in yaşadığı esrarengiz mahalledeki ilginç karakterlerle de tanışıyorsunuz. Mahallenin delisi Kaldırım Mahir'in anlatacaklarıyla kitabın sonlarına doğru katil netleşse de ilerleyen her sayfada acaba gerçekten böyle insanlar var mı diye düşünüyorsunuz. Çinçin ve Aktaş'ta yaşayanlardan dinlediklerime dayanarak Dantel Cavidan, Naylon Bekir, Saksafon Kemalettin, Plazma Süheyla gibi nice karakterin gerçek olabileceğini düşünerek kitabı okumanızda fayda var. Cihangir'in yaşadığı mahalle ve olaylar itibariyle sizi karamsarlığa ve yaşamdan zevk almamaya ittiği için eseri kısa sürede bitirmenizi öneriyorum. Arka kapak yazısında da denildiği gibi dünyası gere yarılarında başlayan mahlukların, müptezellerin, oğlanların, yuvarlakların ve manyakların yaşamını gerçek anlamda merak ediyorsanız bu kitabı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı