5 Kasım 2019 Salı

BELKİ BİR GÜN ANLATIRIM AYLİN BENDİS

Belki Bir Gün Anlatırım, Aylin Bendis, Kent Kitap Yayınları
Belki Bir Gün Anlatırım, Aylin Bendis, Kent Kitap Yayınları
İlk gençlik yıllarında güzelliğine ve yaşam hikayesine hayran olduğu Ahsen isimli kadının aniden kaybolmasıyla birlikte ona ulaşmak için büyük çaba sarf eden Olgar'ın gözünden kaleme alınmış bu eşsiz romanı okurken aşkının peşinden koşan bir kadının yaşamı gözlerinizin önünde bir film şeridi gibi geçecek. 
Özel sektördeki işinden ayrılan olgar asıl mesleği olan oyun yazarlığına geri dönme kararı alır. Yazacağı ilk oyunda çocukluğunda etkisi altında kaldığı Ahsen hanımı yazma isteğini ve eksil bilgileri öğrenme isteğini annesine iletmesiyle başlayan hikaye annenin anlatılan sırlara sadık kalma isteğiyle her defasın "Belki bir gün anlatırım"  söylemiyle geçiştirilir. Türkiye 3. güzeli olan Ahsen, kendisine gelen evlilik tekliflerini ret ederek sevdiği adamın peşinden koşarak ideallerinden vazgeçer. Bankacılığı seçen Ahsen hanımla ilgili detaylı bilgilere ulaşmaya çalışan Olgar'ın eksik parçaları birleştirme niyetiyle giriştiği tüm çabalar sonuçsuz kalır.  Ahsen'e dair bilgilere tam anlamıyla ulaşayan Olgar'ın artık tek amacı Ahsen'in yaşamını oyuna dönüştürerek tiyatro sahnesine uyarlamaktır. Eksik kalan kısımları hisleriyle tamamlayan Olgar "Süveyda" adını verdiği karakter üzerinden ulaşmak istediği aslında Ahsen'in ta kendisidir. Kitapta okuduğunuz her satırda Ahsen'e ulaştığınızı sanıyor, ama ulaşamıyorsunuz. Kitabın sonuna kadar Ahsen'e ulaşma duygusunu tap taze tutan yazar merak duygusunu da her sayfada her defasında canlandırarak hikayeyi akıcı ve canlı kılmış. Hikaye istediğim sonla bitmese de öykü boyunca hikayenin sonunun nereye gideceği merakıyla son satıra kadar ilgi ve zevkle okudum. Paul de Senneville'den A Comme Amour'u dinlerken Aşk, acı, dram ve gençlik yıllarınızı hasretle anımsatacak bu romanı mutlaka okumanızı öneriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı