8 Ekim 2019 Salı

Tuzdan Heykel Kitap Yorumu Leopoldo Lugones

Tuzdan Heykel Kitap Yorumu Leopoldo Lugones
Tuzdan Heykel Kitap Yorumu Leopoldo Lugones
Jorge Luis Borges tarafından hazırlanan  ve Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayımlanan Babil Kitaplığı serisi kitaplarından olan Tuzdan Heykel kitabında Arjantin edebiyatının önde gelen yazarlarından Leopoldo Lugones'in Yzur, Ateş Yağmuru, Tuzdan Heykel, Adbera'nın Atları, Açıklanamaz Bir Olgu, Francesca ve Büyükanne Juliet isimli kısa öykülerine yer verilmiş. Ateş Yağmuru isimli bilimkurgu öyküsünde  kendisini sığınağa kapatmış bir biliminsanının gözünden dünyanın yok oluşu anlatılıyor. Büyükanne Juliet'de ise birbirine aşkını bir ömür açıklayamayan teyze ile yeğenin garip ilişkisi anlatılıyor. Kitaba adını veren Tuzdan Heykel isimli kısa öyküde hristiyan imgelerine yer verilmiş. Yzur isimli şempanzenin insan gibi konuşma aşamalarının yer verildiği öykü kitapta beni en çok etkileyen öyküleri başında yer aldı. Farklı coğrafyaların edebiyatını merak ediyorsanız Leopoldo Lugones'in Tuzdan Heykel isimli öykü kitabını okumanızı öneririz, listenizde daha önemli kitaplar varsa bu eseri son sıraya koysanızda olur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı