20 Ekim 2019 Pazar

Necip Mahfuz Zaman ve Mekân Kitap Yorumu

Necip Mahfuz Zaman ve Mekân
 Necip Mahfuz Zaman ve Mekân
Kırmızı Kedi tarafından yayınlanan 1988 Nobel Edebiyat Ödüllü Necip Mahfuz'un Zaman ve Mekân isimli kitabında Zabalavi, Sihirbaz Çanağı Alıp Kaçtı, Cevabım Hayır, Zaman ve Mekan, Kutsal Gece, Hendek, Yarım Gün, Kara Kedili Meyhane, Dava, Boş Kahvehane, Veda Günü, Faili Meçhul, Adam ve diğer adam, Çorak Topraklar, Norveç Sıçanı, Kral Hazretleri, Korku, Otobüs Durağında, Adalet Kaçağı, Uzun Vadeli Bir Plan isimli öyküleri yer alıyor. Yazar Necip Mahfuz'un okuduğum bu ilk kitabını çok beğendim. İçerisindeki öyküler sizi Kahire sokaklarında yaşayan bir insan olarak dolaştırıyor. Öykülerde Mısır sokaklarında dolaşırken kültürümüzden çokta farklı olmadığını görüyorsunuz. İki ülke kültürleri arasındaki bu benzerlik sizler öykülerin içine çekiyor. Kitapta en çok Zabalavi ve Yarım gün isimli öykülerini beğendim. Farklı bir coğrafyaya seyahat etmek istiyorsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı