20 Ekim 2019 Pazar

Mustafa Kemal Kitabının Fiyatını Artırmak için Kağıt İsrafı Yapılmış

Mustafa Kemal Kitabı, Yılmaz Özdil
Mustafa Kemal Kitabı, Yılmaz Özdil
Ticari amaçlı yazıldığını düşündüğüm 400 küsür bu kitabın edebi bir dili olmasa bile ergen kitaplarında kullanılan cümle bitince alt satıra geçerek kitap sayfasını arttırma tekniği uygulanmasaydı ortalama 200 küsür sayfa olabilir ve kitap maliyeti düşeceği için 35 lira yerine 17-18 liraya okuyucuya ulaştırılabilirdi. 
Kırmızı Kedi tarafından yayınlanan ve bir milyonun üstünde satış rakamlarına ulaşan Yılmaz Özdil'in Mustafa Kemal isimli kitabını heyecanla elime aldığımda hazine bulmuş gibi sevindim. Kitabı okumaya başladığımda büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Hiçbir edebi dili olmayan, Atatürk ile ilgili derleme bilgileri alt alta sıralı bir şekilde yer veren kitapta her satırda kısa kısa cümleler yer alıyor.Ticari amaçlı yazıldığını düşündüğüm 400 küsür bu kitabın edebi bir dili olmasa bile ergen kitaplarında kullanılan cümle bitince alt satıra geçerek kitap sayfasını arttırma tekniği uygulanmasaydı ortalama 200 küsür sayfa olabilir ve kitap maliyeti düşeceği için 35 lira yerine 17-18 liraya okuyucuya ulaştırılabilirdi. Wikipedi'den ya da internetten google aramasıyla ulaşabileceğini 220 sayfadan sonraki sayfalarda yayınevi tarafından etiket fiyatını yükseltmek amacıyla kağıt israfı yapılmış bu kitabı okumanızı tavsiye etmiyoruz. Bu kitap yerine gerçek bir tarihçi tarafından kaynakçalarıyla yer verilmiş Atatürk'ün hayatını anlatan daha faydalı bir kitap okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.




2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı