1 Ekim 2019 Salı

Kâtip Bartleby: Yapmamayı Tercih Eden Adam

Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanan Babil Kitaplığı serisi altında yer alan yazar Herman Melville'nin bu eserinde bir avukatlık bürosunda çalışmaya başlayan ve garip davranışları olan Kâtip Bartleby'in yaşam öyküsü anlatılıyor.

Kâtip Bartleby, herman melville,
Kâtip Bartleby: Yapmamayı Tercih Eden Adam 
İşe başladığı ilk günlerde azimle çalışan Kâtip Bartleby, işi haricinde buyrulan emirlere "Yapmamayı tercih ederim" diyerek reddetmesiyle sizi içine çeken öykü boyunca acaba böyle bir adam var mı diye düşünmeden edemiyorsunuz. Belli bir dönem sonra iş yapmayı da bırakan Kâtip Bartleby, avukatın ofisinden ayrılmamayı da tercih eder. Vicdanlı işveren avukat merhamet duygusuyla her yaklaşmasında tüm çabaları olumsuz karşılanır ve ofisinde "hiç bir şey yapmamayı tercih eden" bu Kâtipten nasıl kurtulacağını bilemez. 74 sayfalık bu öyküyü bitirmeden elinizden bırakmayacağınızı garanti ederek mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı