27 Ekim 2019 Pazar

Anı Koleksiyoncusu Kitap Yorumu Emrah Ateş

Emrah Ateş, Anı Koleksiyoncusu, Kent Kitap
Emrah Ateş, Anı Koleksiyoncusu, Kent Kitap
Kent Kitap'tan yayınlanan Yazar Emrah Ateş'in Anı Koleksiyoncusu isimli eserinde doksanlı yıllarda çocuk olan Emre'nin büyüdüğü gecekondu mahallesinde sizi yer yer gülümsetecek yer yer hüzünlendirecek kısa kısa anılarına yer verilmiş. Yazar kaleme aldığı anılarda sizi özlediğiniz çocukluk yıllarına götürüyor. Eserin yazım dili, betimlemelerin argodan kaçmaması hikayeyi gerçekçi kılmış. Hepimizin çocukken ettiğimiz küfürlere yer verilmesi insanın yüzünde tebessüm oluşturuyor. Yazar bu tür argo ve küfürleri kaldırsa anılar orjinalliğini yitirir, tat vermezdi diye düşünüyorum. Kitabın ilerleyen kısımlarında çocukluk döneminden çıkan Emre'nin büyüdükçe hayatın gerçekleriyle yüzleşiyor.
Çocukluk dönemi öykü ve romanlarına ayrı bir ilgim vardır. En son Emrah Serbes'in Erken Kaybedenler kitabı beni çocukluğuma götürmüştü. Yazar Emrah Ateş'in Anı Koleksiyoncusu kitabı Erken Kaybedenler ile aynı kulvarda yarışan okur kitlesinin fark etmesiyle onunda önüne geçebilecek muhteşem bir eser.  Özlemle andığınız masum çocukluk yıllarınıza geri dönüp hasret gidermek isterseniz Emrah Ateş'in Anı Koleksiyoncusu isimli eserini mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı