9 Eylül 2019 Pazartesi

Martı Jonathan Kitap Yorumu Richard Bach

Martı Kitap Yorumu Richard Bach
Martı Kitap Yorumu Richard Bach 
Richard Bach’ın “Martı”sına ne diyebiliriz ki? İlk ne zaman okuduğum belki de. Sanırım Üniversite hazırlıktı ilk okuduğum zaman. Tam da kendim dışında herkesin uzaylılar tarafından ele geçirildiğini düşündüğüm zamanlardı. Martı Jonathan uçuyordu, hep daha yükseğe, daha yükseğe ve ne kadar yükseğe çıkarsa da o kadar daha hızlı uçabiliyordu. Jonathan yükseldikçe ben de daha bir ayakları yere basar oluyordum. Kitap mı tam bu döneme denk geldi, ben mi uzaylılar dışında bir fantezi arıyordum emin değilim. Fakat yere beraber konduğumuz çok zaman oldu. Daha sonra uzun kurumsal iş deneyimlerinden birinde tekrar kesişti yollarımız. Bu kez ekibe dağıtılan bir potkal’dı benim için. Anlayana bir yaşam haritası anlamayana ince, sıkmayacak/ince bir kitap işte. Anladılar mı? Ummakla yetiniyorum. Son karşılaşmamız geçenlerde kütüphanemi düzenleyip oğluma “bak, ben de seninle okuyorum; istersen yarışalım?” demek için oldu. Kalın bir kitapla çıkmak istemedim karşısına; baştan kaybedeceğine emin olacağı bir yarış değil, bir araçtı. Kim bilir ilk ne zaman karşılaşacaklar, merak etmiyor değilim. Emin olduğum konu her çağda ayrı bir güzellik katacağı… Bu arada, bir kez daha karşılaşırsak onun da bana karşı boş olmadığını düşüneceğim artık.
Yorumlayan Tolga Eligül

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı