Mahfel Dergisi Gönüllerinizi Fethedecek

Bir yılı aşkın süredir Bursa'dan "istediğiniz cevapları vermeye gelmedik" sloganıyla yola çıkan Mahfel Dergisi'yle 4.Kırşehir Kitap günlerinde tanıştık.
Mahfel Dergisi
Mahfel Dergisi
Sekizinci sayısını okuma fırsatı bulduğumuz dergide şehir temalı yazılara yer verilmiş. Ahmet Menteş, Serdar Köse, Ahmet Özdemir, Asaf Ağar, Ayşe Gönenç, Nuri İbrahim Karabudak, Melih Bahaddin Küçük, Mustafa Işık, Arif Mete, Muhammed Münzvi ve Ömer Faruk Yıldız'ın şiirlerinin yanı sıra Emre Arslan, Melikecan Altuner, Zeynep Turan ve Mustafa Söğüt'ün öyküleri dikkat çekiyor. Sevgi Tayhan'ın Yılmaz Güney'in Salpa kitabının değerlendirme yazısı ve Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Bursa'da Zaman isimli şiirine de yer veren dergide en çok Melikecan Altuner'in URKUŞ isimli öyküsünü beğendik.
Yazar Altuner'in Yeryüzündeki kanatsız meleklere ithaf ettiği öyküde, annesi yangında ölmüş, babası tarafından kalbi katledilmiş, bu kirli dünyaya sığdırdığı en temiz arkadaşa gecikmeli gerçekleştirilen ziyaret etkili bir şekilde kaleme alınmış.Yazarın güneş için söylediği "...bütün komşuların tül perdelerinde neşeli bir kız çocuğu gibi sallanıyordu" ifadesinin yanı sıra "...gecikmişlimin pişmanlığı sıvasız bir ev gibi eskitiyordu yüzümü.", "göç eden kelimeleri gönül avlumda gezdirircesine..." cümlelerindeki kendine özgü ifade şekilleri hikâyeye güç vermiş.
Muhammed Yıldırım'ın öncülüğünde Bursa'dan yola çıkan edebiyat aşığı Mahfel Dergisi emektarları sekizinci sayısıyla Okuyorum.org ailesinin gönüllerini fethetmede başarılı oldu diyebiliriz. Kitap blogunuz Okuyorum.org olarak tüm edebiyat severlere iki ayda bir yayınlanan Mahfel Dergisi'ni okumalarını tavsiye ediyoruz. Mahfel Dergisi'ne Dergi Yurdu'ndan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar