26 Eylül 2019 Perşembe

Mahfel Dergisi Gönüllerinizi Fethedecek

Bir yılı aşkın süredir Bursa'dan "istediğiniz cevapları vermeye gelmedik" sloganıyla yola çıkan Mahfel Dergisi'yle 4.Kırşehir Kitap günlerinde tanıştık.
Mahfel Dergisi
Mahfel Dergisi
Sekizinci sayısını okuma fırsatı bulduğumuz dergide şehir temalı yazılara yer verilmiş. Ahmet Menteş, Serdar Köse, Ahmet Özdemir, Asaf Ağar, Ayşe Gönenç, Nuri İbrahim Karabudak, Melih Bahaddin Küçük, Mustafa Işık, Arif Mete, Muhammed Münzvi ve Ömer Faruk Yıldız'ın şiirlerinin yanı sıra Emre Arslan, Melikecan Altuner, Zeynep Turan ve Mustafa Söğüt'ün öyküleri dikkat çekiyor. Sevgi Tayhan'ın Yılmaz Güney'in Salpa kitabının değerlendirme yazısı ve Ahmet Hamdi Tanpınar'ın Bursa'da Zaman isimli şiirine de yer veren dergide en çok Melikecan Altuner'in URKUŞ isimli öyküsünü beğendik.
Yazar Altuner'in Yeryüzündeki kanatsız meleklere ithaf ettiği öyküde, annesi yangında ölmüş, babası tarafından kalbi katledilmiş, bu kirli dünyaya sığdırdığı en temiz arkadaşa gecikmeli gerçekleştirilen ziyaret etkili bir şekilde kaleme alınmış.Yazarın güneş için söylediği "...bütün komşuların tül perdelerinde neşeli bir kız çocuğu gibi sallanıyordu" ifadesinin yanı sıra "...gecikmişlimin pişmanlığı sıvasız bir ev gibi eskitiyordu yüzümü.", "göç eden kelimeleri gönül avlumda gezdirircesine..." cümlelerindeki kendine özgü ifade şekilleri hikâyeye güç vermiş.
Muhammed Yıldırım'ın öncülüğünde Bursa'dan yola çıkan edebiyat aşığı Mahfel Dergisi emektarları sekizinci sayısıyla Okuyorum.org ailesinin gönüllerini fethetmede başarılı oldu diyebiliriz. Kitap blogunuz Okuyorum.org olarak tüm edebiyat severlere iki ayda bir yayınlanan Mahfel Dergisi'ni okumalarını tavsiye ediyoruz. Mahfel Dergisi'ne Dergi Yurdu'ndan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı