30 Eylül 2019 Pazartesi

Akbaba Kitap Yorumu Franz Kafka

Jorge Luis Borges tarafından hazırlanan ve daha önce Dost Kitabevi Yayınları tarafından yayınlanan Babil Kitaplığı serisi kitaplarından olan Franz Kafka'nn Akbaba isimli kitabında Bir Açlık Sanatçısı, İlk Dert, Bir Melez, Şehrin Amblemi, Prometheus, Gündelik Bir Kafa Karışıklığı, Çakallar ve Araplar, On Bir Oğul, Akademiye Bir Rapor, Çin Seddi Yapılırken ve Akbaba isimli kısa öykülere yer verilmiş. Dönüşüm kitabından etkisi altında kaldığımız Kafka'nın bu kitabında da çakallar, akbaba, goriller gibi hayvanların dilinden kaleme alınmış öyküler mevcut. Ama Dönüşümdeki Gregor kadar etkileyici değil. Kitaptaki öyküler, yazarın diğer eserine nazaran çok sıradan geldi. Yazarın diğer eserlerini okumanızı öneririz.
Akbaba Kitap Yorumu Franz Kafka
Akbaba Kitap Yorumu Franz Kafka

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı