1 Ağustos 2019 Perşembe

YÜREĞİM GURBET ÇOK YAKINDA RAFLARDA

Halime Adıgüzel'in Yüreğim Gurbet isimli şiir kitabı Kırmızı Leylek Yayınları'ndan çok yakında raflardaki yerini alıyor.
kırmızı leylek yayınları, yüreğim gurbet
Yüreğim Gurbet, Halime Adıgüzel, Kırmızı Leylek Yayınları
Daha okumakla yeni tanıştığımda başladı satır aralarını okumam.Çok yolun başındayken yani. Başkalarının tek cümlede ifade ettiği şeyler benim için paragraflara konuydu mesela. Başkaları sabah kalkan birinde sadece yeni uyanmışlığı görürken, ben gözlerin altındaki mahmurluğu gördüm. Kiminin sabaha kadar yastığa akan gözyaşlarını, kiminin neden hala hayatta oluşunu sorgulayışını… Yağmur herkese basit bir doğa olayıyken benim için vuslattı, tüm hasretlerin temenni ettiği kadar. Yani kelimelerle dolu bir dünyam oldu hep, temellerini benim kurduğum. Onların dünyasına merakım vardı hep, her defasında hayra yorduğum ve yazmaktı bana en iyi gelen, en çok ben’i bulduğum…

Yazar-Şair Halime Adıgüzel Hakkında
22 Nisan 1993 yılında Nevşehir’in Acıgöl İlçesine bağlı Topaç köyünde doğdu. 2011 yılında Nevşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde tamamladı. Kamuda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız