14 Temmuz 2019 Pazar

Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat

Her Çocuk Harikadır kitabında, Batman'da uzun yıllar sınıf öğretmenliği yapan Polat Onat, küçük büyük herkese mutlu anlat yaşatacak, zaman zaman güldürecek, zaman zaman hüzünlendirecek çocukça söylemlere yer veriliyor.
Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat
Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat

Yazar, kitabın ilk bölümünde çocukları Meryem ile Said'den samimi ve gülünç diyaloglarına yer vermiş. Said'in hasta birisine geçmiş olsun yerine "iyileşmiş olsun" demesi ve "Enişte Abi" hikayesi en beğendiklerim arasındaydı. İlerleyen bölümlerde bir, iki, üç, dört ve beşinci sınıf öğrencilerinin söylemleri yer alıyor. 
Çocukların saf ve temiz kalbiyle, yaşamdaki durumlara verdiği doğal cevapların çoğu beni güldürürken ilkokul yıllarına götürdü.Çocukların öğretmenine verdiği cevapları okurken benzer hatıralar hafızanızda canlanacak.  Yazar Polat Onat'ın deyimiyle çocukların yazdığı bu kitapta komik anekdotlar, fıkraları aratmayan hazır cevaplar, hüzünlü anlar, samimi mektuplar yer aldığı bu eşsiz eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız