14 Temmuz 2019 Pazar

Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat

Her Çocuk Harikadır kitabında, Batman'da uzun yıllar sınıf öğretmenliği yapan Polat Onat, küçük büyük herkese mutlu anlat yaşatacak, zaman zaman güldürecek, zaman zaman hüzünlendirecek çocukça söylemlere yer veriliyor.
Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat
Her Çocuk Harikadır Kitap Yorumu Polat Onat

Yazar, kitabın ilk bölümünde çocukları Meryem ile Said'den samimi ve gülünç diyaloglarına yer vermiş. Said'in hasta birisine geçmiş olsun yerine "iyileşmiş olsun" demesi ve "Enişte Abi" hikayesi en beğendiklerim arasındaydı. İlerleyen bölümlerde bir, iki, üç, dört ve beşinci sınıf öğrencilerinin söylemleri yer alıyor. 
Çocukların saf ve temiz kalbiyle, yaşamdaki durumlara verdiği doğal cevapların çoğu beni güldürürken ilkokul yıllarına götürdü.Çocukların öğretmenine verdiği cevapları okurken benzer hatıralar hafızanızda canlanacak.  Yazar Polat Onat'ın deyimiyle çocukların yazdığı bu kitapta komik anekdotlar, fıkraları aratmayan hazır cevaplar, hüzünlü anlar, samimi mektuplar yer aldığı bu eşsiz eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı