Hz. Ali-Hızır İlişkisini Hakikat Temelli İşleyen Kitap

Yazar Enes Osman Aba'nın İkinci Adam Yayınları'ndan çıkan Ali-i Hızır isimli kitabına ses getirmeye devam ediyor.
 Enes Osman Aba'nın Ali-i Hızır Kitabı Çıktı
 Enes Osman Aba'nın Ali-i Hızır Kitabı Çıktı
Kendine özgü kurgusu, ardışık zamanı ve mekanı içiçe giydiren, destansı anlatımıyla özgün olmakla beraber; sözü, sesi ve konuşmayı birbirine giydiren mistik ifadelerin kullanıldığı kitapta Hz. Ali ile Hızır ilişkisini hakikat temelli işleyen argümanların aforizmalar şeklinde demetleniyor.
Kitaptan Alıntı: "Ali, sözlerine şöyle devam etti: “Gagalarında seni yakan incileri ne zaman benim seni anlamayı bekleyen avuçlarıma bırakacaksın? Her geldiğinde yüce Rabb’in sana verdiği görevi ifa ediyorsun. Bu sefer nedir ödememiz gereken bedelimiz?” 

Sayfa Sayısı: 80 
Baskı Yılı: Nisan.2017 
Etiket Fiyatı: 13,00 ₺
Satın Almak İçin Tıklayınız.

Yazar Enes Osman Aba Hakkında

1979 yılında aslen Adıyaman’da dünyaya gelen gazeteci, yazar Enes Osman Aba Adıyaman Lisesi ardından Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına atanmıştır. Günümüzde Basın ve proje koordinatörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

AGİG (Anadolu Genç İnisiyatif Girişimi) Platformunun Basın sözcülüğünü üstlenmiş, Eskisaray Spor Kulübü Yöneticiliği yapmıştır. Gökkuşağı Derneğinde ise bir süre seminerler vermiştir.

Doğu – Batı Buluşmalarına, Muhafazakâr Düşünce Dergisinin 6 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da düzenlediği “Türkiye’de Muhafazakâr Düşünceyi Etkileyen Düşünürler Sempozyumu’na davet edilmiştir.

Gökkuşağı dergilerinde yazmış, bir çok gazete ve haber sitesinde köşe yazarlığı görevini üstlenmiş, din, din & mitoloji ve genel konular kategorilerinde eserler yazmıştır.

Rusya’da düzenlenmiş olan III. Uluslararası Akademik Çeşitlilik İçinde Birlik Proje Yarışmasında ‘Yaşam Merkezlerinde Dezavantajlı Çocuklara Yönelik Atölye Çalışmaları’ proje sunumu 1. olmuştur. Günümüzde yaşantısını Adıyaman’da sürdürmektedir.

Enes Osman Aba kitapları, eserleri;

Ruha’da Aşk (2014), Ali-i Hızır (2017)

Yorum Gönderme

0 Yorumlar