25 Haziran 2019 Salı

KAYADİBİ MAHALLESİ

KAYADİBİ MAHALLESİ


Elinizde bir olta takımı ile deniz kenarında veya bir sandalda balık avlamaya çalıştınız mı hiç? Yakaladığınız o kocaman balıkla nasıl da övünmüştünüz, değil mi? Durun durun, hemen hikayenizi anlatmaya başlamayın. Konumuz bu değil; konumuz...
  

"Öznesi insan olmayan balık hikayeleri..."
İşte bu kitapta, yakalamaya çalıştığınız o balıkların öykülerini okuyacaksınız. Siz deniz yüzeyinden oltayı saldığınızda, balıkların saf saf oltaya koştuğunu mu sanıyordunuz? İğnenin ucuna yem olarak bir parça midye taktığınızda, balıkların bunu görmesini bekliyor, sonra hemen oltaya geleceklerini sanıyorsunuz. Yer mi Bandırma Körfezi'nin balıkları bu yemi? Yerler, ama size belli etmezler. Çünkü Kayadibi Mahallesi'nde bir okul var. Ayrıca Sihirbaz Sırrı gibi, oltacıların oltasını kıran bir Karagöz balığı.

Biz insanların balıklara yaptıkları bu kadarla sınırlı değil. Sıkı durun, İspari Cemil ve Çipura yavrusu Lidaki, arkadaşlarını kurtarmaya geliyor.

Sıkı tutunun, macera başlıyor..
KAYADİBİ MAHALLESİ

Harun Sağlam

Kerasus Kitap
256 Sayfa
Puan
★★★★
Yorumlayan Bandırma Gezi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı