2 Haziran 2019 Pazar

Karmaşa içinde tekrara binen doğu batı mesajı veren kitap

Hoca isimli şahsın Osmanlı'ya köle düşmüş bir Venedikli ile diyaloglarını ve 30 yıllık yaşamı anlatılırken, batı ile doğunun birbiriyle ortak ve farklı yönleri ikiz karakterler üzerinden okuyucuya sunulmuş. Kitap cenevizli köle üzerinden kaleme alışmış gibi başlarken, sonlara doğru hoca yazmış izlenimi veriliyor. Kitabın sonsözünde yazar kitabın hocamı yoksa cenevizli tarafından mı yazıldığını kendiside bilmediğini ifade ediyor. Kitap yazma tekniği açısından bana yeni fikirler veren bu kitap verdiği mesajları tekerrür eden sayfalar nedeniyle okuyucu olarak zaman zaman sıktı. Acaba sonu nereye gidecek diye okumayı bırakmadım ve tahmin ettiğim gibi somut bir yere gitmedi. Okumasanızda okusanızda hayatınızda birşeyin değişeceğini düşünmediğim bu kitap, yazmayı düşünen yazar adayları için tür bakımından incelenmesi gereken bir eser diyebilirim.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı