5 Haziran 2019 Çarşamba

Hızır Dokunsun Dualarına Mustafa Kaya

Kitapla ilgili ilk söyleyeceğim şey kesinlikle bir baş ucu kitabı olduğu. 
Size Bir Sır Vereceğim'in devamı olarak okuduğum kitapta hem önceki kitaptan alıntılar hem de kendini tekrar eden cümleler bulunuyor. Fakat amaç gereksiz yere sayfa sayısını artırmak değil, aksine tekrar eden cümleye dikkat çekmek. Neler mi var kitapta? Dua etmeyi bilmediğimizden bahsediyor mesela. Dua etmeyi bilmeden dualarının kabul olmasını nasıl beklersin diye soruyor bize yazar. "Hayırlısı" nı isterken evliya duası ettiğimizi bilmiyor muşuz. Sen Allah'tan hayırlısını isterken vereceği her duruma hazırlıklı mısın, diyor. Sabır isterken de evliya duası ediyorsun, ne istediğine dikkat et diyor. Bu kadar spoiler yeter bence.Ayrıca dua ederken Allah'a Esmaül Hûsna isimleri ile dua edilmesi gerektiğini, her İsmi'nin hangi duanın başında kullanılmasının daha güzel olacağını açıklamalarıyla yazmış. Besmele ve faziletleri ile ilgili de bir çok bilgi mevcut kitapta. Son olarak tekrar edeyim, kesinlikle bir baş ucu kitabıdır bu kitap.
Hızır Dokunsun Dualarına, Mustafa Kaya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı