3 Haziran 2019 Pazartesi

Fırtınada Yanacaksın John Verdon

Yine bir John Verdon klasiği ve yine muhteşem bir Dave Gurney klasiği. 
Bir önceki kitap olan Kurt Gölü'nde hayal kırıklığı yaşamıştım, takip edenler bilir. Nedense serinin diğer kitaplarındaki tadı ve heyecanı yeterince bulamamıştım. Anlaşılan o ki, Verdon da silkelenip kendine gelmiş ki muhteşem bir hikaye çıkarmış ortaya. Konusuna gelirsek; öldürülen iki beyaz polis memuru ve sonrasında öldürülen iki siyahi gencin ardından White River'da gerilim yükselmeye başlar. Irkçılık karşıtı gösteriler devamında süregelen cinayetlerin kimin başının altından çıktığıysa tam bir muammadır. En büyük zanlı polis şefidir ama kanıtlarda bir eksik taraf vardır. Bunu bulmak da bizim yakışıklı dedektif Gurney'e düşer. Daha fazla yazarsam spoiler vermekten korkuyorum, o yüzden yazmayı bırakıp polisiye severleri bu harika kitabı okumaya davet ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız