24 Şubat 2019 Pazar

Morgue Sokağı Cinayetleri Edgar Allan Poe

Dedektiflik mesleğinin henüz ortaya çıkmadığı 1800'lü yıllarda yazar Edgar Allan Poe oluşturduğu Duplin karakteriyle polislerin gizemli cinayet ve olayları keskin zekasıyla çözümlemesine yardımcı oluyor.
Morgue Sokağı Cinayetleri Edgar Allan Poe
Kitap Morgue Sokağı'nda yalnız yaşayan bir kadının esrarengiz ölümü, Maria Roget isimli genç tezgahtarın ortadan kaybolması ve cesedinin bulunması ve şantaj yapmak için bir bakanın önemli bir mektubu çalmasının anlatıldığı üç öykü yer alıyor. Teknolojinin gelişmediği o yıllarda Duplin karakteri olayları öyle güzel analiz ediyor ki, teknoloji olmadan da cinayetler çözümlenebiliyormuş diyorsunuz. Duplin karakterinin iç konuşmalarının uzun uzadıya devam etmesi sizi sıkabilir. Polisiye romanları seviyorsanız alanının ilk örneği olan Morgue Sokağı Cinayetleri'ni mutlaka okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar dilerim.
Morgue Sokağı Cinayetleri 
Edgar Allan Poe
131 sayfa
Doğubatı Yayınları
Yorumlayan İsrafil Baran

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı