12 Şubat 2019 Salı

Hasta Öyküler Kitap Yorumu Gökçe Parlakyıldız

2012 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne değer görülen Gökçe Parlakyıldız'ın karamsar, hastalıklı karakterlerle yer verdiği öyküler mektup, günlük, röportaj gibi çok çeşitli biçimlerde kaleme alınmış.
Karakterler üzerinden her iki cinsiyeti de başarılı bir şekilde dillendiren yazarın öyküleri kısa ama oldukça etkileyici. İnsanda derin izler bırakan iç bunaltıcı öykülerin yer aldığı kitap adını son öykünün son cümlelerinden alıyor.Farklı şehirlerin şivelerine de zaman zaman yer ver verilen öykülerde umutsuz, karamsar, saplantılı karakterlerin hayatı, kaderi ve tanrıyı sorgularken okuyucuya da sorgulatıyor. Mutsuzluğun nasıl bir şey olduğunu hatırlamak istiyorsanız okumanızı tavsiye ediyorum.
Yorumlayan İsrafil Baran


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı