12 Şubat 2019 Salı

Hasta Öyküler Kitap Yorumu Gökçe Parlakyıldız

2012 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne değer görülen Gökçe Parlakyıldız'ın karamsar, hastalıklı karakterlerle yer verdiği öyküler mektup, günlük, röportaj gibi çok çeşitli biçimlerde kaleme alınmış.
Karakterler üzerinden her iki cinsiyeti de başarılı bir şekilde dillendiren yazarın öyküleri kısa ama oldukça etkileyici. İnsanda derin izler bırakan iç bunaltıcı öykülerin yer aldığı kitap adını son öykünün son cümlelerinden alıyor.Farklı şehirlerin şivelerine de zaman zaman yer ver verilen öykülerde umutsuz, karamsar, saplantılı karakterlerin hayatı, kaderi ve tanrıyı sorgularken okuyucuya da sorgulatıyor. Mutsuzluğun nasıl bir şey olduğunu hatırlamak istiyorsanız okumanızı tavsiye ediyorum.
Yorumlayan İsrafil Baran


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız