14 Ocak 2019 Pazartesi

Atların Plakası Olmaz Kitap Yorumu Ediz ALTUN

Hiç bilmediğim, duymadığım bir kitaptı. Alırken açıkçası tereddüt içindeydim. Okurken de almasaydım da bir şey kaybetmezmişim diye düşünmedim değil. 
Atların Plakası Olmaz Ediz ALTUNBeğendiğim ve beğenmediğim yönleri vardı kitabın. Kitabımızın kahramanı üç arkadaştan biri olan Kaan. Bildiğimiz klasik romanlara veya dizilerdeki orta halli ama zengin bir yaşam süren Kaan'ın yaşamı aldığı bir haberle alt üst oluyor. Kitap nerdeyse yarısına kadar tekdüze bir anlatımla sürerken son bölümlerde yavaş yavaş ayrıntılar ve olaylar açığa çıkmaya başlıyor. Kurgu arasına benim gereksiz bulduğum 2016 darbe girişimi uzun uzadıya yerleştirilmiş. Kaan'ın  gerçeği öğrendikten sonraki tavır ve tepkisi nerdeyse birkaç cümleyle geçiştirilmiş. Kitabın yazarı diğer kitaplardan farklı olarak kitaptaki karakterlere instagram ve facebook hesapları açmış ve bu hesaplarda kitaplardan sahneler paylaşmış. Bir diğer farklılık ise Spotify kullanıcıları için de bir müzik listesi hazırlamış kitabı okurken dinleyebilmek için. Bunlar kitabın farklı tarafları olmuş diyebilirim. Benim kuşağım bilir Truman Show diye bir sinema filmi vardı, baş rolünü Jim Carry'nin oynadığı. Kitabın kurgusunu biraz o filmin senaryosuna benzettim açıkçası Kitabın konusunu benim kuşağım az da olsa anlamıştır. Okumak isteyenlere ve merak edenlere keyifli okumalar. Filmi izlemeyenlere de izlemelerini tavsiye ederim.
Yorumlayan Buket Ergüven

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız