21 Aralık 2018 Cuma

Mutlu Prens ve Diğer Masallar Oscar Wilde

Yetişkinlerin dahi rahatlıkla okuyacağı masallarda şiirsi yaratıcılığın yanı sıra okuduğunuz her satırda ayrı bir tat alacaksınız.
Oscar Wilde'ın İmge Yayınevi tarafından yayımlanan Mutlu Prens ve Diğer Masallar adlı kitabında Mutlu Prens, Gül ile Bülbül, Bencil Dev, Candan Dost, Kibirli Havai Fişek, Genç Kral, Infanta'nın Doğum Günü,  Balıkçı ile Ruhu, Yıldız Çocuğu masalları yer alıyor. Genelde deniz kenarı balıkçı kasabalarında geçen masallarda iyilik, dürüstlük, alçak gönüllülük, aşk, sevgi gibi değerler doğada yaşayan canlılar üzerinden verilen mesajlarla okuyucuya aktarılıyor. Çocukların hayal gücünü genişletecek mükemmel masallar var. Mutlu Prens masalında kasabanın ortasında tüm görkemiyle duran Prens heykeli ve omuzuna konan kuşla sizi farklı diyarlara götürecek. Çocuklarınız Gül ile Bülbül ve Balıkçı ile Ruhu masallarında tüm değerlerden üstün olan aşkın önemini  Kibirli Havai Fişek ve Yıldız Çocuğunda ise alçak gönüllüğü ve erdemli olmanın önemini tekrar anlayacak. Yetişkinlerin dahi rahatlıkla okuyacağı masallarda şiirsi yaratıcılığın yanı sıra okuduğunuz her satırda ayrı bir tat alacaksınız. Oscaar Wilde'ın özgün masallarının yer aldığı bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız