18 Aralık 2018 Salı

Kapadokya Öyküleri Kitap Yorumu İsrafil Baran

Yazarı bir yıldır tanıyorum ve kitabın yazılma aşamasına tanık oldum sayesinde. O kitap yazma isteğini şöyle tanımlıyor; " Kitabımın çok satması değil amacım, ben bu dünyadan geçerken bir iz bırakmak istedim sadece!"
Kapadokya Öyküleri, İsrafil Baran
Evet o bu dünyada bir iz bıraktı, peki sizler bu iz'e dokunmak ister misiniz? Yazarın kitabı yazma aşamasında, Hıristiyan öykülerini yazarken ki hassasiyeti bende hayranlık uyandırmıştı, şöyleki bu öyküleri yazarken hiristiyan ilahileri dinleyerek onları anlamaya çalışan ve yanlış bir şey yazmaktan imtina eden bir insan ve en önemlisi her insana ve dini inanışa saygılı bir yazar olması.( kişiliği ile ilgili bir kaç küçük bilgi sadece) Ben iyiki dokunmuşum bu iz'e ve iyiki bu güzel insanı tanımışım diyorum. Ülkemizin en güzel bölgelerinden sadece bir tanesi Kapadokya, gezip görmek isteyenler için öncesinde, okuyup rehber olacak bir kitap, gezip görme imkanı olmayanlar için ise hayal kurarak gezme imkanı sunan güzel bir eser. Sizi sıkmadan, yormadan öyküden öyküye kucak açıyorsunuz, Kapadokya'ya dair bir çok bilgiye sahip oluyorsunuz. Yazarın ilk kitabı olması sizde bir ön yargı oluşturmasın, inanın çok araştırma yapılarak ve akıcı bir üslupla yazılmış güzel bir eser okuyacaksınız. Özellikle lise çağındaki öğrencilerin ülkemizi ve bu toprakları iyi tanımalarını sağlayacak güzel bir eser. Kaleminiz daim, okurunuz bol olsun sayın Israfil Baran hocam. Kitapla ve sevgiyle kalın...
Kapadokya Öyküleri
İsrafil Baran
Kent Kardeş 
Lotus Yayın Grubu
Sayfa: 157
Yorumlayan Hanife Çavdar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı