10 Aralık 2018 Pazartesi

Babamı Öldüren Şeyler Mehmet Kahraman

Yazarın tüm öykülerinde sizden parçalar bulacaksınız. Öykü yazım dilini çok beğendim. Ben diliyle yapılan anlatımlar hiç sıkmıyor, konuşmalar anlatımın içine çok güzel yerleştirilmiş. 
Babamı Öldüren Şeyler Mehmet Kahraman
Cennet gibi bir şey öyküsünde çocukluk aşkınızı hatırlayacaksınız. Ekmek bayatlama odasında öyküsünde yazar hafızlık eğitimi aldığı ya da imam hatipte yatılı okulda okuduğu dönemde bir hatırasından bahsetmiş. Lisede yatılı okuduğum için bu öykü beni içine çekti ve duygulandırdı.Yazarın tüm öyküleri sanki o anı ben yaşamışım, benim hatıralarım gibi hisler uyandırdı ve geçmişe, özlediğim anlara götürdü.
Kitaba adını veren Babamı Öldüren Şeyler öyküsünde en ilginç ve başarılı olanı. Öykü içinde babayla çocuk ilişkisini çok iyi betimlemiş. Şu anda oğlumun elini tutarak yürütüyorum ve yarın büyüdüğünde ellerimi bırakacak. Yazarın tüm öykülerinde sizden parçalar bulacaksınız.
Öykü yazım dilini çok beğendim. Ben diliyle yapılan anlatımlar hiç sıkmıyor, konuşmalar anlatımın içine çok güzel yerleştirilmiş. Karakterler kendi kendine konuşuyormuş gibi de olsa anlam karışıklığına neden olmamış.Mehmet Kahraman'ın aile sıcaklığında öykülerinin bulunduğu bu kitabını okumanızı tavsiye ederim.
Babamı Öldüren Şeyler 
Mehmet Kahraman
Hece Öykü Yayınları
Yorumlayan İsrafil Baran

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız