İçinizdeki biliminsanını uyandırma vakti !

Tehlikesavar Matematik Cambazları kitabından tanıdığımız Sean Connolly’den, popüler bilim konularını eğlenceli bir dille anlatmaya çalışan, daha önce örneği görülmemiş bir başvuru kaynağı.
Karikatür tadındaki çizimleri ve özgün sayfa tasarımıyla farklılaşan bu ansiklopedik kitap, 34 farklı bölümde bilim tarihini aydınlatan zengin içeriğinin yanı sıra, meraklı okurların iştahını kabartacak 50 fantastik deneyden oluşuyor. Galileo’nun teleskopundan Röntgen’in X ışını görüşüne, 7'den 70'e herkesin ilgisini çekecek bilim konularını, gerçek hayattan ilham alan müthiş yaratıcı hikâyelere dönüştüren Felaketsavar Bilim Tutkunları, eğlendirirken öğreten kitaplardan.
Çarpışan atomlar, havalanan roketler, uçuşan lazerler, karadelikler ve çok daha fazlası! Paraşüt yaparak yumurtaları uçurabileceğinizi ya da DNA elde etmek için yarım bir muzu kullanabileceğinizi biliyor muydunuz!? Felaketsavar Bilim Tutkunları sayesinde, bilim hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebileceksiniz. Üstelik eğlenerek!.. Ok ve yayı icat eden ilk insanlardan, evrenin sırlarını çözmeye çalışan günümüz araştırmacılarına; bilimin olağanüstü şaşırtıcı gerçeklerini, deney yoluyla okurların bizzat deneyimlemesine fırsat tanıyan bu interaktif kitap, gerçek bir genel kültür deposu.Bilim tarihini anlatırken ünlü biliminsanları ve kilometre taşı olarak tabir edilen önemli gelişmeleri mercek altına alan Felaksatavar Bilim Tutkunları, güncel ve geçerli içeriğiyle her kitaplıkta bulunması gereken, olmazsa olmaz kitaplardan...

FELAKETSAVAR BİLİM TUTKUNLARIBaşvuru, 12 yaş ve üzeri
Yazan: Sean Connolly
Resimleyen: Robert James
Türkçeleştiren: İpek Güneş Çıgay
Fiyat: 45,00 TL
Baskı Detayları: 320 sayfa, 1. hamur kâğıt, renkli baskı, resimli, flekso kapak, 15x21 cm
ISBN: 9786052850459
Etiketler: Bilim tarihi, icatlar, teknoloji, fizik, kimya, biyoloji, astronomi
Dağıtım Tarihi: Dağıtımda

Yorum Gönderme

0 Yorumlar