Şanzelize Düğün Salonu Tarık Tufan

Uzun zamandır bazı sorulara cevaplar arıyorum ve bu kitap tam zamanında ellerimden tuttu. Zaten inandığım ama bir süredir bocaladığım konulara ışık oldu. 
Tarık Tufan  Şanzelize Düğün Salonu
Sanki bu boşluk görülmüş duyulmuş da bu kitap elime verilmiş gibi bir his var. Böyle şeylere inanır mısınız bilmiyorum ama ben hep inandım. İhtiyaç duyduğum şeylerin beni bulmasına hep inandım.
Okuduğum 6. Tarık Tufan kitabı ve hep daha iyisi ile karşılaşıyorum. Anlatımı sade ve akıcı böylece kitabı bir solukta okuyor ve bittiğine üzülüyor insan. Olayları öyle güzel bir kurgu ile yazmış ki heyecanla kitabı okumaya devam ediyor ve ihtiyaç molası olmasa inanın okumayı hiç bırakmayacak bir akıcılıkda kitap. Bir delikanlının, kendisini unutmaya çalışması, benliğinden ve kimliğinden sıyrılma hikayesi diyebiliriz. Sonrasında kendisini bulma hikayesine dönüşüp, aslında bizi anlatan bir aynaya dönüşüyor kitap. Hep sorarım kendime kötüler hep kötü olarak mı doğarlar yada sonradan mı olurlar? Ben her insanın iyi yönlerinin olduğuna inanıyorum ve bunları ancak iyilik yaparak yüzeye çıkarabileceğimizi düşünürüm. Bu hikayede iyi bir aile terbiyesi almış bir insanın, annesinin ölümü ve aşık olmasıyla değişen hayatını okuyoruz. Yada kaybolma hikayesi de denilebilir. Ne yaşarsa yaşasın yüreğindeki iyiliği kaybetmeyen bir delikanlı o. Kötü olmaya çalışıp,olamayan, başaramayan bir gencin hayatı.
Kitapda iki kadın karaktere yer vermiş yazar ve ikiside aynı, onları çok seven, kırmayan, incitmeyen erkekleri değil tam tersi karakterde olan erkekleri tercih edip hayatlarını mahveden iki kadın. Bu satırları okurken, hayatta da bu böyle diye düşündüm, neden biz kadınlar göz göre göre böyle hatalar yapıyoruz bunun bir açıklamasını bulamadım. Hayatımız da asıl değerli olan insanları görmezden gelip, bize değer vermeyen adamlar için kendimizi parçalıyoruz. Neden?
Yazar, bir annenin ölümünün insana verdiği acıyı öyle duygulu ve güzel cümlelerle anlatıyor ki hayran kalmamak mümkün değil. Bu kitabı mutlaka okuyun çok şeyler kazanacaksınız. Tarık Tufan iyiki tanıdım ve kitaplarının bana iyi geldiği kesin. Son iki kitabı kaldı okunacak, iste o zaman tamam olacak yazar...
Kitapla ve sevgiyle kalın...
Tarık Tufan
Şanzelize Düğün Salonu
Profil kitap
Sayfa: 291
Yorumlayan Hanife Çavdar

Yorum Gönderme

0 Yorumlar