15 Kasım 2018 Perşembe

Nefes Nefese Kitap Yorumu Ayşe Kulin

Tarihi kokan kitapları hep sevmişimdir. Nefes Nefese de tam anlamıyla buram buram tarih kokan bir kitap. 
Nefes Nefese Ayşe Kulin
II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın korkusu Fransa'ya da sıçramış ve ordaki Yahudilere de korku salmıştır. Selva babasının tüm karşı çıkmalarına karşın aşkının arkasında durup Yahudi Rafael'le evlenip Fransa'ya yerleşir. Önceleri pek korku duymayan ve rahatça yaşayabileceklerini düşünen Selva Almanların baskınları yüzünden korkulu günler geçirmeye başlar. Bu arada Türkiye'ye dönmenin yollarını aramaktadır. Türkiye'nin Almanlar ve müttefiklerin arasında kalarak diplomatik davranması, birçok Yahudinin hayatını kurtarmıştır. Selva buna güvenerek, ablasının da yardımıyla Türkiye'ye giden trene biner, tüm baskılara rağmen Rafael'i bırakmadan tabii ki... Sonrası kitapta 😅 O tren Türkiye'ye vardı mı? İçindeki nerdeyse tıka basa yolculuk yapan insanlar neler yaşadı? İnanılmaz bir tren yolculuğu ve o trenin sonu sizi oldukça duygulandıracak. Tarihi roman sevenler hiç beklemeden okuyun derim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız