Halüsinasyon Kitap Yorumu Alein Kentigerna

Polisiye romanları seviyorum, kurguları nasıl kurguladıklarını düşünüyorum okurken, acaba onlarında içlerinde birer suçlu mu yatıyor diye düşünmeden edemiyorum. 
Halüsinasyon Alein Kentigerna
Bu kitapta da aynı şeyi düşünüp yazmışlar. "Seri katiller polisiye okuyarak mı, işleyecekleri cinayetleri kurguluyorlar."
●Kitabın başında çevirmen adı yok, dikkatimi çekti ve biraz araştırdım. Konuyla ilgili; yazarın aslında Türk olduğu ismin uydurma olduğu konusunda yorumlar var birçok yerde. Çevirmen ismi olmaması beni de bu şüpheye düşürdü açıkçası!
●Kurgu muhteşem... Hakkını yememek gerekir. İnanılmaz bir olaylar silsilesi, okuyucuyu şüpheye düşürüyor. Zaman zaman gereksiz bir şekilde hemde tam heyecanın yükseldiği yerlerde lafın uzatılması temponun düşmesine neden oluyor. ●Kitabın konusuna gelince; aslında fazla bişey yazmayacağım spoiler vermemek adına. ● Mike, orta yaşlarda CIA'de görev yapan bir ajan. Vahşice işlenen kadın cinayetleri, damgacı lakabı takılan bir seri katil, öldürdüğü her kurbanın üzerine Mike'ın hayatına giren kadınların ismini dağlıyor. ●Mike, damgacının ondan ne istediğini bulabilecek mi? ●Bulursa (ki tahmin ettiğiniz üzere buluyor) çok ağır bir bedel ödeyecek. ●Kitapta yıllar öncesine gidip gelmeler biraz kafa karıştırsa da, sonlara yaklaştıkça herseyi yerli yerine oturtmaya başlıyorsunuz.
●İsim kitaba fena halde oturmuş, okudukça meraktan bir sayfa daha, bir sayfa daha diyerek bırakmama engel oluyordu konusu. ●Son olarak, polisiye severler hemen temin edip okuyun derim. Ufak tefek kusurları da görmezden gelirsiniz artık. 
Halüsinasyon 
Alein Kentigerna
Panama Yayıncılık
Sayfa 424
Puan 
★★★★★
Yorumlayan Buket Ergüven

Yorum Gönderme

0 Yorumlar