Kör Topal Okuyucuyla Buluştu

Tolga Eligül’ün fantastik-kurgu türündeki, genç-yetişkin serisi “Kılıcın Öyküsü” Serisi’nin ikinci romanı Kör Topal, Kent Kitap etiketiyle okur severleriyle buluştu. 
tolga eligül, kör topal, kılıcın öyküsü
Geçtiğimiz sene serinin ilk kitabı Kader Taşı ile fantastik-kurgu türündeki genç yetişkin serisinin ikinci kitabı Kör Topal, Kent Kitap tarafından devam kitabıyla okuyucuyla buluştu! Tolga Eligül tarafından kaleme alınan bu seri toplam yedi kitaptan oluşacak. Seri, her bir kitabın özgün bir hikâye içermesi ile de ayrı ayrı okunabilecek nitelikte; hepsi yayınlandığında ise büyük bir serüven oluşturacak. Yazarının deyimiyle her bir kitap bağımsız/bağımlı olma özelliği taşıyor.
Serinin ikinci kitabı olarak okuyacağımız Kör Topal; ilk kitapta dövülen kılıca ulaşıp Dhamir’e hükmetmek için karşı karşıya gelen iki büyük gücün savaşını anlatmakta. Ayrıca Dhamir’e hükmetme mücadelesinin arka planında, bir de kurulmaya çalışılan Düzen’in mücadelesi yer alacak. Her kitapta eklenecek yepyeni ırklar, mistik bir ortam, boydan boya Orta Dünya, dosttan yakın düşmanlar sizi içine çekecek.
Ayrıca kitabın içinde yer alan Harita da okurken daha fazla keyif alıp, öyküde geçen yerleri anlamanızı kolaylaştıracak.
Dhamir'in hükümdarlığı için karşı karşıya gelen iki dev ORDU,
Hafızasını kaybetmiş bir CASUS,
İçinde türlü sırlar barındıran bir SANDIK,
Hayvanlara hükmedebilen(?) bir KOMUTAN,
Savaşın gölgesinde filizlenen bir AŞK,
Kimsenin haberi olmadan, getirilmeye çalışılan DÜZEN...
"Çölü biliyorsan suyu; aşkı biliyorsan serabı anlatabilirsin.
Susuzlara aşk götürmeliyiz..."
Tolga ELİGÜL KİMDİR ?
İlk iş deneyimi olarak, Anketörlük yapmaya başladı Üniversite yıllarında. Mezun olduktan sonra da, zamanın gözde mesleği Bankacılık yaparak kariyerini oluşturmaya başladı. Daha sonra gerek ahizenin arkasında, sahada gerek masa başında satış yapıp; iletişim ve kurumsallık geçmişini birleştirerek kendisini sonraki hayatına hazırladı.
Şu anda Datassist bünyesinde küçük ama dev kadro ile büyük işler başararak Satış Direktörlüğüne devam ediyor.
Kâh düz yazı, kâh şiir; kafasına estikçe yazıp/çiziyor. Sosyal gurmeliğine, adını tanımlayamadığı ve aynısını bir kez daha yapamayacağı yemekler yaparken fantastik-kurgu Kılıcın Öyküsü serisinin ikinci romanı Kör Topal'ı da bitirdi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar