24 Eylül 2018 Pazartesi

Pal Sokağı Çocukları Ferenc Molnar

Ferenc Molnar bu eserinde Budapeşte'de Pal Sokağındaki oyun alanlarını rakip gördükleri Kırmızı Gömlekli isimli gruptan korumaya çalışan Nemecsek, Boka ve Pál Sokağı’nın öbür çocuklarının mücadelesini anlatıyor. 
Pal Sokağı Çocukları Ferenc Molnar
Er rütbesindeki Nemecsek isimli sarışın zayıf çocuk, yüzbaşı rolündeki çocuklar ve komutanları Boka evlerin arasındaki kendilerine ait alanı korumak için yetişkinlere has stratejiler ve savunma taktikleri geliştiriyor. Çocuk ruhuyla ve birbirlerine zarar vermeden gerçekleştirdikleri "savaş" larda yetişkinlere örnek olacak davranışlar sergiliyorlar.  Bütün dünyada ses getiren ve sizi çocukluğunuza götürecek bu dokunaklı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.
Pal Sokağı Çocukları 
Ferenc Molnar
Yapı Kredi Yayınları
Sayfa 244
Puan 
★★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız