24 Eylül 2018 Pazartesi

Pal Sokağı Çocukları Ferenc Molnar

Ferenc Molnar bu eserinde Budapeşte'de Pal Sokağındaki oyun alanlarını rakip gördükleri Kırmızı Gömlekli isimli gruptan korumaya çalışan Nemecsek, Boka ve Pál Sokağı’nın öbür çocuklarının mücadelesini anlatıyor. 
Pal Sokağı Çocukları Ferenc Molnar
Er rütbesindeki Nemecsek isimli sarışın zayıf çocuk, yüzbaşı rolündeki çocuklar ve komutanları Boka evlerin arasındaki kendilerine ait alanı korumak için yetişkinlere has stratejiler ve savunma taktikleri geliştiriyor. Çocuk ruhuyla ve birbirlerine zarar vermeden gerçekleştirdikleri "savaş" larda yetişkinlere örnek olacak davranışlar sergiliyorlar.  Bütün dünyada ses getiren ve sizi çocukluğunuza götürecek bu dokunaklı kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.
Pal Sokağı Çocukları 
Ferenc Molnar
Yapı Kredi Yayınları
Sayfa 244
Puan 
★★★★★
Yorumlayan İsrafil BARAN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı