24 Eylül 2018 Pazartesi

File Bekçisi Kitap Yorumu Mal Peet

File Bekçisi, herkesin futbol tutkunu olduğu bir Güney Amerika ülkesinden heyecanlı bir öykü anlatıyor. 
file bekçisi, Mal Peet, Ünlü gazeteci Paul Faustino ve Dünya Kupasını yeni kaldırmış efsanevi kaleci El Gato, söyleşi için karşılıklı otururlar. Gazeteci, geleneksel bir başarı öyküsü yazmak için malzeme toplayacağını düşünür ama karşısındaki adamdan hiç beklemediği bir öykü dinler. Gizemli, mistik, sıradışı bir öykü. Kitabın en güzel yanı, oldukça tempolu ve heyecan verici şekilde ilerlemesi. Gizemin kitabın son sayfasına kadar ustaca saklanması merak ve heyecanı artırıyor. 
Hiç sıkılmadan baştan sona okunabiliyor. Aynı zamanda güçlü karakterleri ve estetik diliyle edebi niteliği öne çıkıyor. "Futbol ile edebiyat birbirine yakışmaz" diyenleri ters köşeye yatıracak bu kitabı futbolu seven ya da futbola önyargılı yaklaşan tüm çocuklara ve yetişkinlere tavsiye ederim.

FİLE BEKÇİSİ
Mal Peet
TUDEM 
Sayfa 232
Puan 
Yorumlayan Turgay Tokat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız