3 Ağustos 2018 Cuma

Yaban Muzu Jose Mauro De Vasconcelos

"İnsanın dili darağacının ipinden uzundur" Kitabın başlarından itibaren "fareler ve insanlar"kitabındaki dostluğun bir benzerini bu kitapta okuyacaksınız. 
Yaban Muzu Jose Mauro De Vasconcelos
Ben iki kitabı birbirine dostluk anlamında çok benzettim birde tabi karakterleri de benzettim. Zor şartlarda çalışan iki dostun hayat hikayeleri yer alıyor. Yabancı kelimelerin yoğun bir şekilde yer alması beni çok yordu açıkçası. Belkide telaffuzunda zorlandığım içindir. Bir çok yerde oğlumdan yardım istedim. Kalabalık bir grup çalışmak için yola çıkar ve arkalarında kalan arkadaşlarını hiç düşünmeden ormanda aç ve susuz bırakarak ölüme terk ederler. Bu noktadan sonra öc alma duygusu ve sonrasında gelen vicdan muhasebesi ile yaşanan hayatı anlatmış yazar. Ben çok iyi bulmadım bu kitabı belkide çok fazla yabancı terimlerden bunaldım bilmiyorum. Okunmasada olur diyorum bu kitap için ve okunacak daha iyi kitaplar var onlara zaman ayırmak lazım.
Kitapla ve sevgiyle kalın...
Jose Mauro De Vasconcelos
Yaban Muzu
Can yayınları
Çeviri:Aydın Emeç
Sayfa:165
PUAN 
★★★★★
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

2020 KİTAP FUAR TAKVİMİ AÇIKLANDI!

Kitap Blogunuz Okuyorum.org olarak 2020 kitap fuarı takvimini tarihsel sırasıyla siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. 2020 Kitap F...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı