31 Ağustos 2018 Cuma

Savaşın Şafağında Aşk Kitap Yorumu Murat Orçan

Savaşın Şafağında Aşk - Şu kısıtlı zamanda ne okusam yanıma kar, hemen paylaşıma geçeyim; bir diğer tavsiyem de Murat Orçan’ın “Savaşın Şafağında Aşk” romanı. 
Savaşın Şafağında Aşk Murat Orçan
Maraş’ta başlayan hikaye Kahramanmaraş’ta son buluyor. Esas kız ve esas oğlanının büyük aşkı, sevgilerini yaşatmak için çıktıkları yolculuğu, göğüs gerdikleri zorlukları, yaman delikanlı Celal ile onun nefesi Nejla’nın saf temiz aşkına şahit bırakıyor bizi.Kitabın çoğunda bu aşkı beraber yaşatan yazarımız, aralarda karşınıza çıkan en yakınlarından gelen gönül koyan bir/iki cümleyle de boğazınızda bir düğümlenme, gözlerde bir dolma yaratacak.Kitabını okuduğum yazarlar hakkında naçizane düşüncelerim olur doğru/yanlış.
Murat; fotoğraflarda göründüğü kadarıyla da bakabilirsiniz heybetli adam ama belli, birçok sıkıntı atlatmış; Allah’tan atlatmış, o koca yüreğine geçmemiş kötülük. Koca yürekli biri Murat, bunu kitabında yer alan dizelerinde de okuyacaksınız. Yolu, bahtı açık olsun; yüreğine sağlık.
Savaşın Şafağında Aşk 
Murat Orçan
Kent Kitap
Sayfa 239
Puan 
Yorumlayan Tolga ELİGÜL

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız