Muzaffer İzgü'ye Özgü Gülmeceler: Dandini Vatandaş Dandini

Zamanın politikacılarından, yazarlarından ve normal vatandaşlarından kendi üslubunca bahsetmiş ve bunları öykü olarak bizlere sunmuş yazar. Çok zaman öncesinin mizah anlayışıyla yazıldığından mıdır bilmiyorum ben çok fazla sevemedim.
Dandini Vatandaş Dandini, Muzaffer İzgü,
Kütüphane alışkanlığı pek olamayan ben, kütüphaneden ilk defa bir kitap alıp okudum. İlk kütüphane deneyimim pek güzel geçmedi tekrar gidip kitap alır mıyım bilmiyorum. Görevlilerin davranışları insanları kütüphanelerden uzaklaştırabiliyor malesef. Kütüphane görevlisinin yazar hakkında oldukça bilgisiz olması üzüldüğüm diğer konu.Yazarın sadece çocuk kitabı yazdığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Şöyleki büyükler için 42 çocuklar için 73 tane kitap yazmış. Bu bilgileri yazarla yapılan  bir makaleden okudum. Büyükler için bu kadar çok kitap yazdığını bende bilmiyordum çok şaşırdığımı söylemeliyim.
Kitaba geçecek olursak,zamanın politikacılarından, yazarlarından ve normal vatandaşlarından kendi üslubunca bahsetmiş ve bunları öykü olarak bizlere sunmuş yazar. Çok zaman öncesinin mizah anlayışıyla yazıldığından mıdır bilmiyorum ben çok fazla sevemedim. Belkide çok fazla mizah kitabı okumadığım için bu konuda bilgim olmadığından çok kitaba kendimi veremedim. Öykülerde vermeye çalıştığı mesajlar oldukça güzeldi. Mizah anlayışından çok vermek istediği mesajları sevdim diyebilirim. Kitapta bir çok öykü yer alıyor,ben içlerinden bir kaç tanesini çok sevdim. Sevmiş olduğum öykülerden birinde,bir yazarın yurt dışında kazanmış olduğu başarıdan ve ülkesinde onu nasıl karşılayacaklarını konu almış yazar ve oldukça güzel bir mizahla anlatmış bu öyküyü. Ülkemizdeki yazara ve sanata verilen değerin aslında hiç değişmediğinin en acı örneğiydi bu öykü. Yazarın daha bir çok kitabı var,yazar hakkında tek bir kitapla karar vermenin yanlış olduğunu düşünüyorum ve diğer kitaplarıyla okumalarım devam edecek. Keyifli okumalar...
Dandini Vatandaş Dandini
Muzaffer İzgü
Bilgi Yayınevi
Sayfa 210
Puan 
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Yorum Gönderme

0 Yorumlar