31 Ağustos 2018 Cuma

Mustafa Kutlu'nun 17 Hikayesi: Hüzün ve Tesadüf

Bir şey yap barış olsun. İnsanlar kin ve nefretten uzaklaşsın. Bombalar patlamasın, çocuklar ölmesin.
Hüzün ve Tesadüf, Mustafa Kutlu
Dün kütüphaneye kitap teslim etmeye gittim ve aklımda üç kitap vardı, üçünü de bulamayıp başka kitaplara baktım. Mustafa kutlu Uzun hikâye kitabını okuyup çok sevmiştim rafta yazarın kitaplarını görünce hemen çekip aldım bir tanesini.Yazarın bu eserinde 17 hikaye yer alıyor. Hepsi güzel miydi derseniz ben ikisi dışında pek beğenmedim.Su sesi hikayesi beni alıp on beş yirmi yıl öncesine çocukluğumun Akhisar'na götürdü. Her sokak başındaki çeşmelere, insanların soluklanıp su içtikleri,yazın yüzlerini yıkayıp nefeslendikleri ve en önemlisi de sokak hayvanlarının susuz kalmadığı o yıllara götürdü. Ne kadar çabuk ayak uyduruyoruz yeni dünya düzenine ve yaşamına, oysa ne kadar değerli miraslarımız var. Bunların yıkılmasına tahrip edilmesine ne kadarda kayıtsız kalıyoruz. Şimdiyse eğer kaldıysa bir kaç duyarlı vatandaş birkaç kap kaçakla su bırakıyor kapısının önüne. Şu sözlerle anlatıyor yazar eski dünya özlemini;"Sözün özü eski dünya, eski günler pılını pırtısını toplayıp hayatımızdan çekip gitti."
Geri getirmek ve sahip çıkmak için hala imkanımız var mıdır bilmiyorum ama özlediğim kesin.Kitapla ve sevgiyle kalın...
Hüzün ve Tesadüf
Mustafa Kutlu
Dergâh yayınları
Sayfa 90
Puan 
Yorumlayan Hanife ÇAVDAR

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

OKUYORUM

Okuyorum.org, kitaplar ve yazılı eserler hakkında çeşitli meslek gruplarından kişilerin görüşlerini paylaştıkları blogdur. Kitapların içerikleri hakkında bilgi alabilir, yorumları, aktuel konuları, yazarlarla söyleşileri okuyabilir, sizlerde yorumlarınızla aramıza katılabilirsiniz.
KİTAP FUAR TAKVİMİ 2017-2018

Anadolu'da düzenlenen kitap fuarları sayısı her geçen gün artıyor, vatandaşlar kitap fuarlarına yoğun ilgi gösteriyor.  Vatandaşların...

Kitap Blogu Arşivi İçin Tıklayınız